Güliksir gülsuyu huğ. Güliksir gülsuyu sipariş Güliksir türev gülsuyu Güliksir gülsuyu Güliksir ID kodu Güliksir çekilişleri Güliksir instagram

Yorumlar / Gülsuyunun faydaları / Sipariş ver / Gülsuyu püfleri / Makaleler

Gülsuyundan en etkili sonuçları alabilmek için saf gülsuyu kullanmaya özen göstermelidir. Güliksir gülsuyu bu anlamda son kullanıcının ulaşabileceği en sag ve doğal gülsuyudur. Sentetik diye tabir ettiğimiz yapay veya kimyasal yollarla oluşturulmuş suları piyasada gül suyu diye satan mağazalar vardır. Kullanıcılarımızın bu konuda bilinçli davranmalarını öneririz.

Özellikle yağı alınmamış gülsuyu adeta bir ilaç gibi, iltihap, yara, aft, uçuk, kaşıntılı hastalıklar (kızamık, suçiçeği, kabakulak vb) ve ince çizgilerin yok edilmesi gibi fonksiyonlarda çok büyük yarar sağlar. Yağı alınmamış gülsuyunun mükemmel bir kokusu vardır. Bu kokunun şimdiye kadar sebebi bilinmemekle birlikte doğum öncesinde anne adaylarının koklaması sağlandığında psikolojik rahatlama etkisinden ötürü rahat bir doğum gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.

Halk arasında dolaşan efsane bir bilgi: Eğer baba adayı uzun süreli olarak gülyağı kullanır ve derin derin kokuyu içine çekerek özümserse erkek çocuk babası olması ihtimalini oldukça arttırırmış. Biz böyle bi duyum aldık ama doğruluğu allahualem. :)

Gülsuyu A, B3, C ve D vitaminlerini bünyesinde barındırmaktadır. Gül suyunun içerdiği bu vitaminler özellikle cilt sağlıgi açısından çok fayda sağlamaktadır.

Antiseptik özelliği bulunan gülün yaprakları kullanılmaktadır. İshalin kesilmesinde, bademcik ve boğaz iltihaplanmalarının tedavi edilmesinde gülsuyu oldukça yarar saglar. Ayrıca Rose Damascena gülünün (Isparta gülü) yapraklarından yapılan gül suyu cildi besler ve temizler. Canlandırıcı etkisiyle cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar.

Isparta gülünden elde edilen gül yağı kozmetik sanayinde parfüm, krem gibi ürünlerin üretiminde kullanılan ana hammaddelerinn başında gelir.

Çok eski tarihlerden günümüze kadar kadar cilt üzerindeki olumlu etkilerinin yani sıra cilt rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılan gülsuyu hem şifa kaynağı hem de harika rayihası ile ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir.

Gülsuyu saç bakımında da önemli bir kullanım alanına sahiptir.

Gül suyu en yaygın şekliyle tonik olarak kullanılmktadır. Tonik olarak kullanıldığında gül suyu günün makyaj kalıntılarını temizlerken bir yandan da cilt bakımı öncesine hazırlık yapar. Aslında cilt bakımı olarak gece yatmadan önce temiz bir cilde sadece yağı alınmamış gülsuyundan başkası gerekmez. Çünkü gül cildinizin en iyi ve sadık dostudur. Burada tek problem yağı alınmamış gül suyunu doğal ve kimyasal katkıları olmadan bulabilmektir. İşte güliksir tam da bu noktada devreye giriyor ve size muhteşem mis gibiyağı alınmmış gülsuyu sunuyor. Yağı alınmamış gül suyumuzu mutlaka denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü cildiniz gerçekten yağı alınmamış gül suyunu hakediyor.

Yüzünüzdeki güneş yanıklarından kurtulmak için saf gül suyu ile domates suyunu karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Gül suyu ile jojoba yağını karıştırarak saçlarınızda 45-40 dakika beklettiğinizde saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olduğunu görebilirsiniz. Görmezseniz bi daha denemeyin. Her saç tipinde farklı sonuç alınabilir. Buna ek olarak duştan sonra %100 doğal gülsuyunu saçlarınıza doğrıdan kullanarak sa.larınızın yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz.

Evde gül suyu yapımı:
Gül suyunun evde yapılması oldukça kolaydır. 5-6 tane Rose Damascena (Isparta) gülü bir litre su ile bir tencerede kaynatılır. Kaynayan bu su soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra, güzelce bir tülbentle süzülür ve gül suyu şişelenir. Bu gül suyunun en büyük artısı yağı alınmamış gül suyu olmasıdır. Ama unutulmamalıdır ki bu tür elde edilen gül suyu için kesinlikle Rose Damascena dediğimiz Isparta gülü kullanılmalıdır. Gülün bir çok türü vardır her gülden gül suyu elde edilmez. 
 
 
 
 
 
 
© Güliksir